Trillebord i vårens farger!

Trillebord i vårens farger!

Å male et møbel i vårens farger fra Jotun LADY kan gi en liten boost til hjemmet ditt. Her får du tips til noen stilige møbler du kan pimpe opp i vårens nyanser! I forbindelse med fotoshooten til LADY Spring & Summer Collection malte vi et trillebord. Et sånt bord kan være veldig praktisk i nær sagt alle rom i huset. Hvem trenger ikke litt ekstra plass ved spisebordet eller på kjøkkenet? Jeg ser for meg at dette kan stå både i en gang eller i tilknytning til en terrasse. Eller hva med å bruke bordet til et vakkert stilleben? Flinkeste Jannicke Kråkvik har nøye satt sammen alle de vakre vasene og skålene på bildet her, og det er bare å la seg inspirere! 

Jotun-LADY-Ikea-trendig-bord-malt
Vi har fått mange spørsmål om hvor dette tøffe trillebordet kommer fra, og sannheten er at det opprinnelig er et ganske enkelt Trendig trillebord fra IKEA. Det er jo fint som det er, men vi synes det blir langt mer morsomt med et par strøk maling!

Jotun-LADY-Ikea-trendig-bord-ubehandlet
Selve trillebordet er malt med LADY Supreme Finish Matt i fargen LADY 5362 FUSION. Hjulene har blitt helt blanke med LADY Supreme Finish Superblank i fargen LADY 2602 BUTTERFLY. Veggen bak har fått samme farge som vognen, LADY 5362 FUSION, og er malt helt matt med LADY Pure Color.

Det er jo bare å velge og vrake blant dine favorittfarger og glansgrader – og det gjelder å være kreativ og finne sin egen kombinasjon!

For å være helt sikker på at malingen sitter, bør du først grunne med Jotun Heftgrunning Universal. Enkelte deler av bordet har ganske glatt overflate, og denne grunningen vil bidra til heft til toppstrøket. Bruk gjerne en liten rull og en liten pensel for å komme til overalt. Etter å ha påført malingen med rull, er det smart på bruke en Fordriver (bred pensel) for å få malingen til å flyte jevnt ut. Ta ett og ett felt om gangen, for malingen tørker relativt raskt.

For flere tips om tilsvarende maleteknikk på møbler, se her:

 

Jeg er usikker på om IKEA fortsatt har dette bordet inne, men det er mange fine ting man kan male for de som ønsker noen kreative prosjekter. Andre fine prosjekter fra IKEA kan f.eks være kommoden IKEA PS 2012 eller Tarva seng.

Jotun-LADY-Ikea-prosjekter

Jotun-LADY-Ikea-prosjekter-2

 

 

Eller hva med å male «ryggen» på disse i de forskjellige rosa-fargene fra LADY Spring & Summer 2014?

PS. Krukker og vaser på bordet kommer fra Bolia, Røst og Bolina. Krukken under bordet er fra Home & Cottage

Lykke til med maleprosjektet ditt!

Barbro
Barbro

Barbro – Digital redaktør

Barbro har lang fartstid innen interiør og farger. Hun jobber med utvikling av Jotuns mange fargekart. Gjennom ulike designsamarbeid, messer og oppussingsprogrammer, skaper hun inspirasjon til fornyelse av ditt hjem.

Spillet 2025 – se fargene det er malt med i årets sesong!

Hvis du følger med på spillet på TV2 har du kanskje lagt merke til fargene på veggene? Spesielt i stuen…

Fargeinspirasjon til rommene i ditt hjem

Er du ute etter å male stuen, soverommet, kjøkkenet eller badet? Da har du kommet til rett sted! Her får…

Her er vårens farger fra LADY

Gled deg til å se nærmere på dette kjøkkenet og de andre rommene som er malt i vårens farger, i…

Beige farger hos Tonje og Lene fra Farmen

Tonje Garvik og Lene Sleperud er kjent for sin deltakelse i Farmen 2018, hvor Tonje vant! De driver hver sin…

6236 Darjeeling – en sofistikert og dempet blåfarge

6236 Darjeeling er en blåfarge med grønne undertoner. Den passer utmerket til gylne og rene hvittoner, gylne beige- og svake…

Fra gammel til ny – Slik maler du om en stol

Noen ganger kan en gammel stol trenge en liten forvandling for å passe bedre inn i hjemmet ditt, eller på…